Archiwum luty 2021


Plotka !
16 lutego 2021, 14:19

     

Czym jest plotka?

 

   Dzisiaj zmierze się z bardzo trudnym i aktualnym tematem jaki jest plotka. Chyba każdy w swoim życiu musiał się z nią mierzyć choć zazwyczaj nie wiele ma wspólnego z rzeczywistością. Jest bardzo niebezpiecznym zjawiskiem i bardzo ciężko z nim walczyć. Może wywoływać u osoby,która pada jej ofiarą problemy natury psychicznej i utratę reputacji. Znajomi takiej osoby mogą się od niej odsunąć wywołując poczucie samotności.

 

 

Wpływ plotki na nasze życie

 

   Dzisiaj co druga osoba plotkuje nie zdając sobie sprawy jaką krzywdę wyrządza drugiej osobie. Robią to z nudów albo,żeby rozładować napięcie.  Dlatego niepokoi mnie popularność portalu plotkarskich takich jak pudelek. Można tam anonimowo skomentować wpis na temat znanych ludzi. Właśnie ta anonimowość dodaje ludziom odwagi i nie szczedza krytyki innym. Bardzo rzadko można znaleźć miłe lub neutralne komentarze.  Mało tego osoby, które apelują o tolerancje same zostaja wzięte pod ostrzał. Wymaga to wielkiej odwagi, żeby się wyłamać. Jak wiadomo wygodniej jest iść z tłumem niż pod prąd. A tłum woli hejtować niż bronić. Zalewa nas fala internetowego główna. To zdecydowanie nie jest świat dla wrażliwych. Zdarzają się depresje i samobójstwa z powodu internetowego hejtu.  Zgłoszenie na FB lub policji często nie przynosi rezultatów. Z powodu ignorancji tego portalu i bierności policji ludzie bardzo często się załamują bo nie wiedzą co z tym zrobić. Wciąż się za mało na ten temat mówi. Szpitale psychiatryczne pękają w szwach, zwłaszcza oddziały dziecięce. Stan tych odziałów jest porażający. Nastolatkowie cierpią na zaniżoną samoocenę i mają poczucie,że nie są wysłuchani. 

Ale odbiegłam od tematu..

Mój gust muzyczny
10 lutego 2021, 18:57

Muzyka na codzień 

 

 

    Chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć jak ważną rolę w życiu człowieka pełni muzyka.  Towarzyszy mu na codzień w róznych sytuacjach.  Kiedy jesteśmy smutni, w euforii, zakochani, w depresji. Kiedy walczymy o lepszą rzeczywistość. Bez niej,życie byłoby szare. Wprowadza do naszego świata kolory.  Nie od dziś wiadomo też,że jest też odzwierciedleniem naszej osobowości a teksty piosenek inspirują nas w codziennym życiu. Tak jak nasi idole!

 

 

 

Wpływ idoli na nasze życie

 

   Chociaż w dzisiejszych czasach można się spierać o to czy idole współczesnych nastolatków to wzory do naśladowania, faktem jest,że wyznaczają oni trendy i mają wpływ na umysły młodych ludzi. Wpływ muzyki jest szczególnie widoczny w okresie nastoletnim, kiedy to kształtuje się osobowość człowieka a wybory młodych ludzi mają wpływ na jego dorosłe życie.  Tak też było i ze mną.

 

Nastoletni czas

 

    Od początku byłam krytykowana za swój gust muzyczny.  Określano go jako kiczowaty. To był ten okres w moim życiu kiedy musiałam się mierzyć z docinkami innych. Nie dość, że ja byłam inna to w dodatku w mój styl nie pasował reszcie. Natomiast musiałam mieć na tyle silną psychikę by go nie zmienić pod naciskiemi innych. Okres zmian i buntu przypada na czas chodzenia do liceum. Napotkałam wtedy ludzi, którzy zainteresowali mnie innymi stylami muzycznymi. To już nie była (bez urazy) Rihanna ani Beyonce, które dla niektórych są tylko ładnymi buziami i niczym więcej. Pojawiła się więc alternatywa. Rock muzyka buntu, bardzo żywiołowa i pobudzająca do działania. W wyniku zainteresowania facetem, na którego teraz w życiu bym nie spojrzała, zainteresowałam się muzyką reggea. Imponowało mi zdrowe podejście do życia Rastamanów, ich radość życia, nie przejmowanie się problemami. Bob Marley(żywa legenda) miał ostatnio swoje święto. Co prawda niektórym kojarzą się oni z oderwanymi od rzeczywistości fanami zioła ale był taki etap w moim życiu kiedy ta muzyka leciała na okrągło. Co do używek wiadomo jak ktoś ma swój rozum to choćby mu ktoś coś proponował to odmówi. I tu z kolei przychodzi mi na myśl rap, który pojawił się w moim życiu dość późno głównie dlatego, że nie podobało mi się  podejście tych muzyków do kobiet. Jest to dość kontrowersyjny gatunek,w którym muzycy często opowiadają o swojej trudnej przeszłości, biedzie, używkach i powiązaniach z kryminałem. Choć muzyka często jest sposobem na uporanie się z demonami przeszłości, uczuciami czy sposobem na uporanie się ze złą sytuacją ekonomiczną. Jednak jest to z drugiej strony promowanie ulicznego stylu życia, który jest bardzo często niebezpieczny. Zwłaszcza dla nastolatków. Promowanie wizji kobiety jako zdemoralizowanej, podstępnej albo typowo ładnego przedmiotu do zaliczenia jest czymś co nie powinno mieć miejsca. To bardzo krzywdzące dla kobiety.Bardzo niesprawiedliwe. Z  drugiej strony to jest muzyka ludzi szczerych, naturalnych, bardzo niezależnych.  Jeśli chodzi o inne gatunki w liceum pasjonowałam się metallem(miałam nawet glany). Każda buntowniczka/buntownik powinien mieć w swojej playliście. Artyści metallowi często wyciągają dłoń do ludzi zagubionych.  Czują się oni wysłuchani. Teraz odeszłam od metallu, wydaje mi się zbyt ciężki.

 

Muzyczne gwiazdy

   Choć na obecną chwilę  czuje, że mój romantyzm umiera, spędziłam wiele miłych chwil z Laną Del Rey. Kiedy marzyłam o związku albo miłości albo kiedy czułam się samotna- zawsze Lana Del Rey. Ma urodę i anielski głos, czyli rzeczy, których można jej zazdrościć. Wielu nazywa ją wręcz divą. I oby więcej takich wokalistek. Wspomniałam także o Rihannie, której kawałki gra każda stacja. Można się spierać co do jej talentu ale wspiera ona ważne inicjatywy takie jak budowanie szkół a ostatnio poparła protest rolników w Indiach. Jest też kobietą przedsiębiorczą wypromowała markę kosmetyczną Fenty Beauty i ma swoją serię ubrań. Ostatnio bardzo głośno zrobiło się o raperce Cardi B, która ma wiele milionów wyświetleń na Youtube, prasa rozpisuje się na jej temat i jest z pewnością jedną z bardziej bogatych kobiet. Jej zdecydowany charakter i pewność siebie pomogła w zdobyciu rynku muzycznego. Jednak wielu ludzi szokuje jej zachowanie (bójka z  kobietą,którą podejrzewałą o romans ze swoim mężem, rzucenie butem w Nicki Minaj, a przede wszystkim taniec na rurze).. Jej kariera ,,tancerki'', wielu ludzi bulwersuje tak jak jej teledyski, które kipią sexem. Natomiast ona twierdzi,że zrobiła to aby uciec przed przemocą domową. Ja sama przyznaje,że słucham Cardi B natomiast nie wiem czy dogadałabym się z taką osobą.  A Wy ? Jakie są Wasze gatunki muzyczne?

 

Kontrowersyjny raper wszczepia sobie diament...
09 lutego 2021, 12:55

Gwiazda Internetu   

   

 

    Bardzo dużo czasu spędzam ostatnio na czytaniu artykułów z internetu. Szczególną uwagę zwróciłam na ten o Lil Uzi Vercie na glamrapie( jako jedni z pierwszych napisali o nim). Różowy diament w czole Lil Uzi Verta za 24 mln dolarów. Pamiętam, że mnie to zaciekawiło i postanowiłam wejść.

 

 Shine Bright Like a Diamond

 

 

 

 

 

   Jaka byla moja reakcja?

 

   Moja pierwsza reakcja to szok i niedowierzanie. Przyznam szczerze,że też atak śmiechu (wiem to nieeleganckie). Chciałam się czegoś więcej dowiedzieć na t     ten temat. Jakie były reakcje ludzi, poznać jego twórczość i dowiedzieć się w jaki sposób dorobił się tak wielkiej fortuny. Jak się okazuje to cacuszko to 10-11 karatowy diament kupiony przez znanego celebrytom jubilera Elliota Avianne'a. Zbierał na jego kupno aż 4 lata! Jest on warty więcej niż jego dom i samochody. Powodem umieszczenia go w tak dziwnym miejscu była obawa o zgubienie. Nie chce się też z nią rozstawać. Jeśli chodzi o reakcje ludzi to spotkał się z falą hejtu. Bardzo krytycznie odniósł się do jego decyzji Słoń nazywając go topowym debilem. Oczywiście ma też wielu fanów i obrońców zwłaszcza wśród miłośników rapu. Podkreślają jego talent, poularność i to,że swoją twórczością dorobił się wielkiego majątku.

 

 

Słuchacze ,,czarnej muzy''

 

   Przyznam się szczerze,że poznałam jego kawałki. Nie zrobiło to na mnie szczególnego wrażenia może dlatego,że nie,,siedzę'' w rapie. Słucham wszystkiego co mi się spodoba lub zainteresuje. Omijam szerokim łukiem ciężkie brzmienia, które uwielbiałam jako nastolatka. Ale to temat na kolejny wpis.  Odnosząc się do jego popularność- ma on 7,76 mln subskrybentów a kawałek XO Tour Llif3 ma aż 424 mln wyświetleń! Podsumowując: swoją decyzją zyskał sporo wrogów ale też rozgłos i zainteresowanie swoją twórczością. Czyli uzyskał swój cel. Raperzy są też znani z umiłowania do ekstrawaganckich strojów, błyskotek. Lubią się wyróżniać.  Myślę,że jego temat w mediach szybko nie ucichnie bo rano widziałam artykuł o kolejnym zaskakującym zakupie rapera. Kupił sobie chip od milionera Elona Muska. Planuje go sobie wszczepić w głowę. A Wy co  o tym myślicie?