Plotka !


16 lutego 2021, 14:19

     

Czym jest plotka?

 

   Dzisiaj zmierze się z bardzo trudnym i aktualnym tematem jaki jest plotka. Chyba każdy w swoim życiu musiał się z nią mierzyć choć zazwyczaj nie wiele ma wspólnego z rzeczywistością. Jest bardzo niebezpiecznym zjawiskiem i bardzo ciężko z nim walczyć. Może wywoływać u osoby,która pada jej ofiarą problemy natury psychicznej i utratę reputacji. Znajomi takiej osoby mogą się od niej odsunąć wywołując poczucie samotności.

 

 

Wpływ plotki na nasze życie

 

   Dzisiaj co druga osoba plotkuje nie zdając sobie sprawy jaką krzywdę wyrządza drugiej osobie. Robią to z nudów albo,żeby rozładować napięcie.  Dlatego niepokoi mnie popularność portalu plotkarskich takich jak pudelek. Można tam anonimowo skomentować wpis na temat znanych ludzi. Właśnie ta anonimowość dodaje ludziom odwagi i nie szczedza krytyki innym. Bardzo rzadko można znaleźć miłe lub neutralne komentarze.  Mało tego osoby, które apelują o tolerancje same zostaja wzięte pod ostrzał. Wymaga to wielkiej odwagi, żeby się wyłamać. Jak wiadomo wygodniej jest iść z tłumem niż pod prąd. A tłum woli hejtować niż bronić. Zalewa nas fala internetowego główna. To zdecydowanie nie jest świat dla wrażliwych. Zdarzają się depresje i samobójstwa z powodu internetowego hejtu.  Zgłoszenie na FB lub policji często nie przynosi rezultatów. Z powodu ignorancji tego portalu i bierności policji ludzie bardzo często się załamują bo nie wiedzą co z tym zrobić. Wciąż się za mało na ten temat mówi. Szpitale psychiatryczne pękają w szwach, zwłaszcza oddziały dziecięce. Stan tych odziałów jest porażający. Nastolatkowie cierpią na zaniżoną samoocenę i mają poczucie,że nie są wysłuchani. 

Ale odbiegłam od tematu..

Aśka
17 lutego 2021, 10:13
To prawda, temat plotkowania oraz nieprzychylnych i anonimowych komentarzy na serwisach plotkarskich jest bardzo powszechny i aktualny. Sama czasem czytam serwisy plotkarskie takie jak np. Pudelek, Pomponik czy Plotek. Czytam też komentarze, ale sama się nie udzielam pod artykułami dotyczącymi życia osób publicznych i znanych np. z telewizji. Każdy jest tylko człowiekiem, osoby publiczne również, nikt na pewno nie lubi hejtu pod jego adresem, może się wydawać że osobom znanym hejt pod ich adresem nie przeszkadza, potrafią to "olać", ale mi się wydaje że każda negatywna "wibracja" ma wpływ na każdego z nas. Dlatego szanujmy się nawzajem i wspierajmy, to bardzo ważne. Pozdrawiam autorkę bloga i dziękuję za poruszenie tak ważnego tematu w powyższym poście. Buziaczki :)

Dodaj komentarz