Parasite


18 kwietnia 2021, 21:03

Parasite- doceniony na całym świecie 

Jest to tragikomedia wyreżyserowana przez Bonga Joon -Ho. Koreański film, o którym stało się głośno w 2020 roku. Zdobywca 4 nagród Oscara i 32 nominacji: najlepszy film, najlepszy reżyser, najlepszy film międzynarodowy oraz najlepszy scenariusz  oryginalny. 

Historia opowiedziana w filmie 

Główni bohaterowie to: kierowca niemający pracy, biedny student, bezdomna gospodyni oraz dziewczyna bez perspektyw. Łączą oni siły w drodze do sukcesu. Ich celem jest zmiana kiepskiej sytuacji i zajęcie miejsca bogaczy. Jest to brutalny świat, w którym liczy się tylko wydajność i osiąganie kolejnych szczebli kariery. Oni są jednak gotowi na wszystko, aby osiągnąć swój cel, nawet jeśli będą musieli przekroczyć pewne granice.Bong Joon-Ho mówi o tym, że prawie każdy z nas marzy o tym, żeby lepiej mu się żyło, o spełnieniu zawodowych ambicji. Jednak nie każdy ma dość determinacji i wyobraźni, aby to sięgnąć.  

Dlaczego ten film jest taki ważny? 

W filmie  jest wyraźnie widoczny podział na biednych i bogatych. Żyjących w suterenie i pięknej willi.  Zderzenie dwóch światów, pięknie zilustrowane przez kompozycje występującą w filmie. Bogacze to sympatyczni, naiwniacy, choć wyraźnie strzegący granic między nimi a biedakami. Żyją oni w oderwaniu od codziennych problemów biedaków, w hermetycznym świecie. Biedna rodzina z kolei charakteryzuje się sprytem, przebiegłością, nie mają, żadnych skrupułów, aby,,wykiwać'' bogaczy. Sama nazwa filmu Parasite, czyli pasożyt, może być ilustracją, w jaki sposób bogacze patrzą na ludzi z nizin społecznych.

Do tej pory nie pojawił się jeszcze żaden komentarz. Ale Ty możesz to zmienić ;)

Dodaj komentarz